• Nagłówek

• W przedszkolu proponujemy szereg zajęć dodatkowych wykraczających poza podstawę programową wychowania przedszkolnego. Są to zajęcia nieodpłatne nie wymagające dodatkowych kosztów.

Zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne - dwa razy w tygodniu. Zajęcia mają na celu zapewnienie optymalnego, wszechstronnego rozwoju dzieciom z deficytami rozwojowymi poprzez stosowanie odpowiednich metod i form rewalidacji.

Zajęcia z logopedą - dwa razy w tygodniu. Zajęcia mają na celu usprawnianie narządów mowy i korygowanie wad wymowy.

Gimnastyka korekcyjna- dwa razy  w tygodniu. Instruktor gimnastyki korekcyjnej prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe mąjące na celu doskonalenie sprawności fizycznej i wzmacnianie mięsni odpowiadajaych za utrzymanie  prawidłowej postawy ciała.  Grupę korekcyjną tworzą dzieci wyłonione na podstawie skierowania od lekarza ortopedy.

Zajęcia na pływalni– raz i dwa razy w miesiącu, spotkania mają na celu stymulację rozwoju naszych dzieci.

Psycholog -  wspomaga pracę nauczycieli i jest również do dyspozycji rodziców.

Religia– dwa razy w tygodniu zgodnie z życzeniem Rodziców wprowadziliśmy zajęcia religii, prowadzone przez katechetę.

ZAJĘCIA DODATKOWE PROWADZĄ:

Oligofrenopedagog:                mgr  Barbara Pawłowska,

Terapia Pedagogiczna:        mgr Katarzyna Osiewacz

Autyzm i zespół Aspergera:  mgr Katarzyna Balik,   mgr Paulina Miklas, mgr Justyna Wojtyla

Zajęcia muzyczno taneczne:  nauczyciele grup I-VIII

Gimnastyka korekcyjna :       mgr Teresa Woźniak

Religia:                                   mgr Barbara Klimas