Nowa galeria POMAGAMY PTAKOM została dodana do albumu fotograficznego
POMAGAMY PTAKOM
30 WRZESIEŃ DZIEŃ CHŁOPAKA
20 WRZESIEŃ
WRZESIEŃ
15 WRZESIEŃ - DZIEŃ KROPKI
Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Dniu Kropki. To święto od 2008 roku daje dzieciom okazję do wzmacniania pewności siebie, pozwala odkrywać talenty, pobudza wyobraźnię, a także stwarza możliwości rozmów o tym, co ważne, o wartościach, które są istotne dla dzieci np.: miłość, przyjaźń, kreatywność. Lista jest długa i różnorodna.
Tego dnia było mnóstwo działań, na początku których była KROPKA!
Dopasuj swoją kropkę, policz kropki, plastyczne szaleństwo z kropką w roli głównej, moje wartości.
Mała KROPKA potrafi przynieść WIELKIE zmiany!
ROK SZKOLNY 2020/2021
LUTY 2020
BABCIA Z DZIADKIEM DZIŚ ŚWIETUJĄ, WSZYSTKIE WNUKI SIĘ RADUJĄ...
2W DNIACH OD 4 DO 7 LUTEGO W NASZYM PRZEDSZKOLU UROCZYŚCIE OBCHODZILIŚMY "DZIEŃ BABCI I DZIADKA". WSZYSTKIE GRUPY WIEKOWE PRZYGOTOWAŁY DLA SWOICH UKOCHANYCH BABĆ I DZIADKÓW KRÓTKIE PROGRAMY ARTYSTYCZNE, W KTÓRYCH NIE ZABRAKŁO WIERSZY, PIOSENEK I TAŃCÓW. SZCZĘŚLIWI DZIADKOWIE MIELI OKAZJĘ PODZIWIAĆ SWOJE WNUKI PODCZAS WYSTĘPÓW. WAŻNĄ CZĘŚCIĄ SPOTKANIA BYŁO SKŁADANIE ZYCZEŃ, WRĘCZANIE UPOMINKÓW I WSPÓLNY POCZĘSTUNEK.
"Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalekdo łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,że miło babcią być i dziadkiem.
Więc dziś spróbujcie zapamiętać.
Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:kochajcie dziadków swych i babcie."
CZYTAMY DZIECIOM
13.02.2020r. - Kolejne spotkanie z literaturą dla dzieci. Tym razem gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Myszkowie. Uczniowie klasy III przygotowali dla naszych przedszkolaków ciekawe bajki i wiersze. Dziękujemy starszym kolezankom i kolegom i ich wychowawcom za miłe spotkanie i wspólną zabawę.
BAL KARNAWAŁOWY
20.02.2020r. - odbył się kolejny przedszkolny bal, na którym nie zabrakło barwnych bajkowych postaci.
Pani Dyrektor wita wszystkich przybyłych na tegoroczny bal. W tym roku wcieliła się w postać "Biedronki", która zaprosiła przepiękne postaci z różnych bajek dziecięcych do wspólnej zabawy. Bal prowadziły panie: Katarzyna Balik i Katarzyna Osiewacz. Bawiliśmy sie super przy utworach z dziecięcego repertuaru. O muzyczną oprawę zadbali starsi koledzy z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie. Tegoroczny hit karnawałowy to " Miłość w zakopanem". Oprócz wspaniałej zabawy dziewczynki mogły skorzystać z salonu fryzjerskiego, gdzie starsze koleżanki czesały dziewczynki ze wszystkich grup. Po zabawie czekał słodki poczęstunek. Przy tłustym czwartku nie brakowało pączków i faworków.
Karnawał to czas, na który czekają najmłodsi.To moment, kiedy można przebierać się do woli! Zabawy karnawałowe dla dzieci to przede wszystkim właśnie możliwość przeistaczania się w inne osoby czy postacie, a nawet zwierzęta!
Dziękujemy Wychowawcom i Uczniom z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie za wspanaiałą wspólną zabawę.
DZIEŃ OTWARTY
21.02.2020r. w piątek gościliśmy w naszym przedszkolu dzieci, które swoją przedszkolną przygodę rozpoczną we wrześniu 2020r. Nasi milusińscy mieli możliwość zwiedzenia przedszkola, obejrzeli występy starszych koleżanek i kolegów. Potem korzystali z urządzeń sali rekreacyjnej, bawili się w salach zajęć z przedszkolakami.
GRUDZIEŃ 2019
UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
W poczet przedszkolaków zostały przyjęte dzieci z grupy "Słoneczek" i "Jagódek". Pasowania na przedszkolaków odbyły się 3 i 5 grudnia. Maluchy miały okazje pierwszy raz wystąpić przed zaproszoną publicznością, wykazały się umiejętnością recytowania wierszy, śpiewu i tańca.
Sam moment pasowania dzieci na przedszkolaków, był wyjątkowo doniosły. Pani Dyrektor dotykając kredką pasowała beztroskie dzieci w pełnoprawnych członków naszej społeczności. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkola, każdy z milusińskich otrzymał pamiątkowy dyplom, upominek i słodycze.
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
Na ten dzień z niecierpliwością czekają zarówno dzieci, jak i...dorośli! Co roku 6 grudnia obchodzimy bowiem Mikołajki, czyli czas obdarowywania się prezentami. Nierozłącznym elementem tego dnia jest oczywiście postać świętego Mikołaja, którego zdecydowana większość z nas kojarzy głównie po charakterystycznym, czerwonym stroju i długiej, siwej brodzie. W piątek 6 grudnia do naszego przedszkola przyjechał Mikołaj aby obdarować dzieci przygotowanymi prezentami. Dzieci przygotowały na ten dzień krótki program artystyczny, były wiersze, piosenki i wspólna zabawa z Mikołajem. Po uroczystości Mikołaj udał się do poszczególnych grup i rozdał dzieciom prezenty.
CZYTAMY DZIECIOM
W środę 11 grudnia po raz trzeci gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów z wychowawcami. Tym razem byli to uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 w Myszkowie. Starsi koledzy czytali przygotowane utwory z literatury dzieciecej o różnorodnej tematyce.
JASEŁKA
Boże Narodzenie to okres, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi. To czas, który łączy rodziny, zapomina się o sporach i nieporozumieniach. Warto o tym pamiętać, o tym co najważniejsze podczas tych świąt, zwłaszcza, że gonitwa przedświąteczna między sklepami, a czystymi oknami jest już na ostatniej prostej. Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się świąt, DZIECI Z GRUPY "MOTYLKÓW" wystawili w czwartek 19 grudnia Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, mali aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a PRZEDSZKOLAKI swym pięknym występem podbili serca publiczności.
WIGILIA W PRZEDSZKOLU
W piątek 20 grudnia w naszym przedszkolu była "wigilia", podczas której dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia świąteczne. Wcześniej oglądaliśmy Jasełka w wykonaniu "Motylków", wspólnie śpiewaliśmy znane polskie kolędy dzięki, którym wprowadziliśmy się w nastrój Bożego Narodzenia.
LISTOPAD 2019R.
W piątek 8.11,2019r. Uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Święto Niepodległości to dzień ważny dla każdego Polaka – także dla tego najmłodszego. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego tak ważne są wolność i niepodległość dla każdego narodu i ludzi, recytowały wiersze o najważniejszych symbolach narodowych Polski, czyli hymnie, fladze i godle no i oczywiście odśpiewały hymn narodowy.
13.11.2019r. Spotkaliśmy sie po raz drugi w tym roku szkolnym aby posłuchać bajek i wierszy z literatury dzieciecej. Tym razem gospodarzami spotkania była grupa "Muchomorków", która na to uroczyste spotkanie zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 wraz z wychowawcą.
Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy święto Pluszowego Misia we wszystkich grupach wiekowych.
Tradycja andrzejkowa znana jest już Polsce od prawie 500 lat. Pierwsze wzmianki na jej temat pojawiły się w 1557 roku. Andrzejki związane są przede wszystkim z wróżbami, do których niegdyś podchodzono niezwykle poważnie. Miały one m.in. przepowiedzieć los przyszłej mężatki - kiedy wyjdzie za mąż, kogo poślubi, gdzie spotka swojego wybranka.
W naszym przedszkolu była to okazja dla świetnej zabawy w grupach starszych. W piątek 29.11.2019r. przedszkolaki brały udział w wielu wróżbach i zabawach andrzejkowych.
PAŹDZIERNIK 2019r.
2 października nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk "Skrzat" z Krakowa z bajką pt. "Cztery mile za piec" autorstwa M. Konopnickiej.
Była to ciepła i pełna humoru opowieść o przygodach Zosi, która poszukiwała swojej zaginionej laleczki. Aby ja odnaleźć musiała udać się do Baśniowej Krainy. Na swej drodze spotykała różne postacie, które pomagały jej odnaleźć właściwą drogę.
Historia szmacianej lalki Petroneli bardzo nas zaciekawiła, tym bardziej, że mogliśmy wziąć udział w przedstawieniu, jako aktorzy. Dziewczynki zamieniły się w "gąski", a chłopcy - w "jaworowych ludzi".
Bajka bardzo nam się podobała. Wszystkie dzieci mogły śpiewać znane piosenki wspólnie z aktorami.
9 października do przedszkola przybyli zaproszeni goście, uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Myszkowie wraz z wychowawcami. Spotkanie odbyło się w ramach od wielu lat prowadzonej akcji "Czytamy Dzieciom"
20 października - Pole nadziei w przedszkolu
W tym dniu uczestniczyliśmy w akcji Żonkilowe Pola Nadziei sadziliśmy zakupione przez nas cebulki żonkili.
Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję.
Kiedy wiosną zakwitają żonkile rozpoczyna się kampania Pola Nadziei, przypominając o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi. Kampania Pola Nadziei jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną, którą zapoczątkowała w 1997 roku organizacja Marie Curie Cancer Care. Symbolem akcji jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat. „Pola Nadziei” to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum w Częstochowie.
Nasze przedszkole od kilku lat włącza się w tą kampanię, dziękujemy rodzicom za pomoc w zakupie cebulek.
25 października - Pamiętamy o opuszczonych grobach
Listopad jest miesiącem pamięci o zmarłych z naszych rodzin, a także poległych w okresie trwania wojny. Dzieci wiedzą, że na cmentarzach jest wiele grobów nieznanych żołnierzy, którzy walczyli za naszą Ojczyznę. 25 października Grupa I i II wraz z wychowawcami odwiedziły pobliski cmentarz, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach oraz grobie nieznanego żołnierza.
Przedszkolaki podczas jesiennego spaceru po cmentarzu zachowywali się poważanie, adekwatnie do odwiedzanego miejsca. Cieszymy się, że dzieci z naszego przedszkola potrafią w ten sposób uczcić pamięć zmarłych i poległych za Ojczyznę.
WRZESIEŃ 2019
20 września - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W naszym przedszkolu był również obchodzony w sposób szczególny, wyjątkowy. Były zabawy, gry, tańce i śpiew. Ciekawe zajęcia w grupach i na sali gimnastycznej.
23.09.2019r. - PIECZONKI W PRZEDSZKOLU Ten dzień był okazją nie tylko do rozpalenia ogniska i upieczenia ziemniaków. Kulminacyjnym punktem spotkania była degustacja pieczonych ziemniaków. Okazało się, że tak przygotowane ziemniaki (zjadane w dodatku z dużym apetytem) . Warto ocalić od zapomnienia tradycję "Święta Pieczonego Ziemniaka". Jest ono nie tylko promocją zdrowego odżywiania się, ale stanowi również doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu wolnego.
26.09.2019R. SPRZĄTANIE ŚWIATA
„Każdy przedszkolak wie, że świat sprząta się"
Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci 3,4- letnie pomagał w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego, a 5,6-latki wyszły poza teren przedszkola gdzie zebrano kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie.
Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.
Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.
ROK SZKOLNY 2019/2020
REGIONALNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
XIII REGIONALNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ KIDS SPEAK ENGLISH” POD PATRONATEM WÓJTA GMINY PORAJ ORAZ CENTRUM SZKOLENIOWO-EDUKACYJNEGO „ARCHON”
Dnia 6 czerwca 2018 roku reprezentacja dzieci 6-letnich z naszego przedszkola w składzie: Filip Banik, Weronika Duda oraz Paulina Gawienas wraz z nauczycielką języka angielskiego Panią Katarzyną Będkowską uczestniczyła w międzyprzedszkolnym konkursie z języka angielskiego. Organizatorem konkursu było Samorządowe Publiczne Przedszkole w Poraju „Leśne Skrzaty”. Jego celem było rozwijanie umiejętności językowych oraz odkrywanie uzdolnień i możliwości dzieci. Konkurs składał się z trzech części: I-rozumienia ze słuchu, II – znajomości słownictwa, III – prezentacji piosenki. Dzieci brały udział w sytuacjach zabawowo-zadaniowych o tematyce: rodzina, zabawki, zwierzęta domowe i dzikie, kolory, jedzenie i picie, części ciała, liczby od 1-20, ubrania, pomieszczenia i przedmioty domowe, przeciwieństwa. Po części teoretycznej nastąpiła część artystyczna. Nasi reprezentanci zaśpiewali i zatańczyli piosenkę pt.: Colors Dance”. Wypadli bardzo dobrze i uzyskali aż 43/45 możliwych do osiągnięcia punktów. Po raz kolejny stanęliśmy na podium, tym razem zajmując III MIEJSCE. W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki, maskotki i dyplomy. Relacja zdjęciowa dostępna na stornie internetowej przedszkola.
PLENER MALARSKI
W dniu 4.06.2019 r. przedszkolaki : Emilka Sosnowska, Dominika Chrapek, Mikołaj Majcher uczestniczyły w Plenerze Malarskim zorganizowanym przez Przedszkole nr 6 przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Myszkowie.
Plener odbył się w przepięknym sąsiedztwie Kalwarii przy Sanktuarium NMP w MRZYGŁODZIE.
Dzieci tworzyły swoje dzieła, malując na sztalugach farbami plakatowymi, zgodnie z tematem ”Namaluj to, co widzisz”.
Nagrody wszystkim małym artystom wręczył Burmistrz naszego miasta Włodzimierz Żak, pod patronatem którego odbywał się plener.
MARATON PRZEDSZKOLAKÓW 2019R.
MARATON PRZEDSZKOLAKOW 2019R.
3 CZERWCA 2019R. O GODZINIE 9:45 rozpoczął się MARATON PRZEDSZKOLAKÓW. Wszystkich maratończyków powitała Pani Dyrektor, życząc wspaniałej zabawy. W maratonie wzięło udział ponad 200 przedszkolaków z ośmiu grup przedszkolnych. Maraton poprzedziła kilkunastominutowa rozgrzewka, która wprowadziła wszystkich w radosny, zabawowy nastrój. Dzieci z grup 3 i 4 latki pokonały jedno okrążenie naszego przedszkonego "stadionu", dzieci starsze 5 i 6 latki trzykrotnie musiały biegać w wyznaczonym torze. Na trybunach zmagał się ogromny doping swoich kolegów i wychowawców. Nie było przegranych, wszyscy otrzymałi pamiątkowe medale i dyplomy. Wychowawczynie dopingowane przez przedszkolaków pokonały wyznaczony dystans dwóch okrążeń.
DZIEŃ DZIECKA w SPORTOWEJ ATMOSFERZE
KONKURS PLASTYCZNY -SUKNIA PANI WIOSNY
24 maja 2019r. został roztrzygnięty konkurs plastyczny pod Patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa
pt. Suknia Pani Wiosny
Obradom komisji przewodniczyła Pani Jolanta Kempa - Kierownik ZEAS i P w Myszkowie członkami jury były :
p. Joanna Wojdyła - nauczyciel plastyki
p. Bożena Sobierajska
p. Marta Czajkowska
I - miejsce - Lena Majewska - Przedszkole nr 1 "Bajka"
II - miejsce - Alicja Jeziorska - Przedszkole nr 5 im. M. Konopnickiej
III - miejsce - Maja Dudek - Przedszkole nr 6
wyróżnienie - Robert Leks - Przedszkole nr 11 im. M. Konopnickiej w Raciborzu
gratulujemy zwycięzcom
TYDZIEŃ MARII KONOPNICKIEJ
TYDZIEŃ PATRONA
W piątek 24 maja 2019r. uroczyście zakończyliśmy obchody urodzin naszej Patronki - Marii Konopnickiej. W tym dniu dzieci z grupy "jagódek" i "muchomorków" przedstawiły utwór Marii Konopnickiej pt. "Franek". Dzieci z pozostałych grup przygotowały utwory muzyczne do tekstów Patronki. Festiwal muzyczny rozpoczęły "Słoneczka" piosenką "Kukułeczka", którą zaśpiewały Ala Jeziorska i Emilka Wieczorek. "Pszczółki" reprezentowała Zosia Bialik w piosence "Jabłoneczka". Z Grupy VII "Jabłuszka" piosenkę pt. "Poranek" zaśpiewała Zosia Miklas. "Krasnoludki" przygotowały "Ogródek", który zaśpiewała Lilianka Liwoch.
Piosenkę "Bocian" zaśpiewała Kornelka Kruz z grupy "Motylków". Na zakończenie naszego festiwalu zaśpiewały Nikola Wajs i Kinga Dewódzka z grupy "Żabki" piosenkę "Wesoły Janek" wprowadzając publiczność w radosny nastrój. Było nam bardzo miło gościć również starsze koleżanki i kolegów z klasy I ze Szkoły Podstawowej nr3 w Myszkowie wraz
z wychowawczyniami. Po zakończeniu części artystycznej został roztrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. SUKNIA PANI WIOSNY.
Konkurs Języka Angielskiego
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „HAPPY ENGLISH” ORGANIZOWANY POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA MYSZKOWA PANA WŁODZIMIERZA ŻAKA
14 maja 2019r. trzyosobowa reprezentacja z naszego przedszkola w składzie: Weronika Duda, Filip Banik oraz Paulina Gawienas wraz z nauczycielem języka angielskiego Panią Katarzyną Będkowską uczestniczyła w konkursie języka angielskiego, zorganizowanym przez Przedszkole nr 2 w Myszkowie. Dzieci brały udział w sytuacjach zabawowo-zadaniowych o tematyce: rodzina, zabawki, zwierzęta domowe i egzotyczne, kolory, żywność, części ciała, ubrania, pomieszczenia domu i jego wyposażenie. Dodatkowo każdy zespół zaprezentował się wokalnie w przygotowanej piosence. Nasze dzieci zaśpiewały utwór pt.: „Colors dance”, za której wykonanie otrzymały gromkie brawa. Poziom wśród przedszkolaków był bardzo wysoki. Wszystkie dzieci radziły sobie znakomicie, a podejmowane przez nie zadania sprawiały im dużo radości. Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i zdobyli zasłużone II miejsce. Za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
NASZ TALENT 2019
Nasz talent w Myszkowie
Już po raz trzeci w Myszkowie odbył Powiatowy Festiwal Muzyczny „Nasz Talent” im. Henryka Gmitra. Poprzednie odsłony okazały się wielkim sukcesem, i tak też było w niedzielę 28.04.2019r., podczas finałowego koncertu. Młodzi wokaliści zaprezentowali swoje talenty we wspaniałych występach, z których każdy stał na bardzo wysokim poziomie.
W eliminacjach szkolnych i gminnych bierze udział łącznie kilkaset osób, podzielonych na kategorie wiekowe. Najlepsi mają okazję wystąpić w finale. W efekcie więc na scenie Myszkowskiego Domu Kultury występują najlepsi młodzi wykonawcy z każdej gminy.
Oprócz nagród ufundowanych przez powiat myszkowski dla najlepszych wykonawców, wszyscy występujących w koncercie finałowym mają możliwość uczestniczyć w trzydniowych warsztatach wokalnych pod okiem profesjonalnych muzyków. Jest to bardzo cenna nagroda, dzięki której adepci wokalistyki otrzymują wiele cennych porad, poznają tajniki śpiewu, kontaktu z publicznością. Jest to dla młodych osób wielkim przeżyciem, nie mniejszym niż występ przed pełną salą z towarzyszeniem kilkunastoosobowej orkiestry festiwalowej, złożonych z zawodowych instrumentalistów.
Pod względem organizacyjnym powiat myszkowski uzyskał wsparcie placówek edukacyjnych o ośrodków kultury: Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach, Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju, Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie.
Finał przyniósł niezwykłą dawkę artystycznych emocji. Od samego początku scena rozbrzmiewała doskonałym dźwiękiem, a publiczności udzieliła się świetna, energetyczna atmosfera.
Pierwsza wystąpiła najmłodsza grupa – przedszkolaków. Być może niektórzy widzowie mieli wątpliwości, czy dzieci poradzą sobie na scenie, ale okazało się, że zupełnie bezpodstawnie. Przedszkolaki dały czadu! Kilka dni warsztatów i prób pomogło im opanować stres, dzięki czemu ich występy zrobiły na publiczności duże wrażenie.
Podobnie jak przed dwoma laty przed rokiem, kolejne kategorie wykonawców wnosiły do świetnej atmosfery swoją cegiełkę. Wykonawców cechowała pewność siebie i sceniczna dynamika, co było w dużym stopniu wynikiem wcześniejszych zajęć instruktażowych pod okiem profesjonalistów.Wykonawcy z każdej kategorii zbierali ogromne brawa, a niekiedy aplauzowi nie było końca. Chwilami cała widownia akompaniowała młodym artystom, klaszcząc w rytm muzyki.
W czasie każdego koncertu ogromną rolę odgrywa brzmienie zaaranżowanych wcześniej utworów. To w dużej mierze od tego zależy jak wypadnie całość i jakie wrażenia odniesie publiczność. A to wszystko zapewniła właśnie Orkiestra Festiwalowa, która wystąpiła w składzie: Weronika Motylewska – gitara; Kosma Kalamarz - gitara basowa; Przemysław Smaczny – perkusja; Marek Burda – instrumenty perkusyjne; Michał Rorat – piano; Wojciech Królikowski – piano; Sebastian Ruciński – gitara; Tomasz Wójcik – gitara; Malwina Mateja – chórki, flet; Weronika Skalska – chórki; Piotr Tłustochowicz – chórki; Laura Bukowska – skrzypce; Mariusz Żupański – instrumenty etniczne, flet, saksofony.
Młodzi artyści występowali z towarzyszeniem tych znakomitych muzyków. Tym razem nie śpiewali do piosenek puszczanych z płyty bądź pendrive’a. Od pierwszych występów słychać było, że mamy do czynienia z prawdziwym koncertem muzycznym bez żadnych ułatwień. Młodzi wykonawcy znów musieli sprostać innym wymaganiom.
Dzięki obecności orkiestry, jakość koncertu stała na bardzo wysokim poziomie, a całość zaowocowała wspaniałą atmosferą.
Po wszystkich występach jury udało się na obrady, W tym roku jurorom przewodniczył Robert Janowski, a towarzyszyli mu Joanna Smajdor i Grzegorz Seweryn.
Był to czas, kiedy na scenie mógł pojawić się starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk, który podziękował wszystkim artystom za znakomity koncert, a także pogratulował wszystkim uczestnikom, podkreślając fakt, że sam udział w finałowych zmaganiach dowodzi wielkich umiejętności młodych ludzi.
Ale to nie wszystko - starosta bowiem wyjątkowo wczuł się atmosferę koncertu! Na prośbę Sebastiana Rucińskiego zgodził się zaśpiewać! Było to najzupełniej zaskakującym doznaniem dla całej zgromadzonej publiczności. Wykonanie przez starostę jednej z piosenek Zbigniewa Wodeckiego było bez wątpienia hitem całego finałowego koncertu! Można tylko żałować, że akurat wtedy jury przebywało na obradach.
Pozostały czas oczekiwania na ogłoszenie wyników wypełnili znakomici wokaliści – Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz, którzy wcześniej prowadzili warsztaty dla finalistów.
Krótki recital dwojga wspaniałych artystów okazał się świetnym wyborem dla wyczekującej publiczności.
Po kilkunastu minutach oczekiwania jurorzy wrócili z obrad. Robert Janowski pochwalił wszystkich uczestników, nie pozostawiając wątpliwości, że poziom Festiwalu był bardzo wysoki, a samo jury długo naradzało się, jak rozdysponować nagrody. Jak dodał, poziom całości, przygotowań, jakości wykonań, brzmienia, oświetlenia zrobił na nim wielkie wrażenie. W opinii Roberta Janowskiego to jedno z najlepszych tego typu przedsięwzięć w kraju.
Nagrodą za pierwsze miejsce w każdej kategorii była karta podarunkowa na 1000 zł, drugie miejsce – 600 zł, trzecie miejsce – 400 zł. Do tego zwycięzcy otrzymali i wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw gadżetów Powiatu Myszkowskiego.
Ponadto jury przyznało nagrodę Grand Prix, którą jest udział w Międzynarodowym Festiwalu Jacka Cygana w Sosnowcu i nagrodę specjalną – obie te nagrody otrzymała Katarzyna Ząbkiewicz.
Poniżej przedstawiamy ostateczny werdykt jury i wspólne zdjęcia poszczególnych kategorii z Orkiestrą, gospodarzami Festiwalu:
Przedszkola:PRZEDSZKOLA:
1. Nicola Sobecka
2. Amelia Kurek
3. Oliwia Zawrzykraj - Przedszkole nr 5 im. M.Konopnickiej w Myszkowie grupa I "Słoneczka"
Wyróżnienia: Hanna Mucha, Jagoda Chatys
NASZ TALENT
NASZ TALENT - III POWIATOWY FESTIWAL MUZYCZNY
im. HENRYKA GMITRA
19 MARCA odbyły się gminne eliminacje do finałowego konceru powiatowego. Uczestnicy startowali w pięciu kategoriach:
- przedszkola
- klasy I-III
- klasy IV-VI
- gimnazja
- szkoły średnie
Wokalistki i wokaliści dali z siebie wszystko aby zdobyć nominacje do koncertu finałowego. Uczestników było wielu a tylko jedno miejsce dla każdej kategorii wiekowej. Cieszymy się, że w kategorii Przedszkola nominację do finałowego koncertu a tym samym o walkę o najwyższe miejsce w Powiecie otrzymała Oliwia Zawrzykraj z grupy "Słoneczka". Zaspiewała piosenkę Anny Wyszkoni "Biegnij przed siebie" . Trzymamy kciuki za występ w finale, który odbędzie sie w kwietniu.
Archiwum Aktualności