• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu "Dzień Przedszkolaka" świętowany był w każdej grupie wiekowej.

Wszystkim przedszkolakom życzymy zdrowia, miłych spotkań z kolegami i koleżankami  i wielu okazji do ciekawych i mądrych zabaw w naszym przedszkolu.

• PIECZONKI

Pieczonki, to najlepsze danie jednogarnkowe na świecie. Zwykle pieczone w kociołku na ognisku, w rodzinnym ogrodzie.15 WRZEŚNIA w ogrodzie przedszkolnym paliło się ognisko, w którym stał duży garnek z pieczonkami.  W trakcie pieczenia unosił się cudowny zapach, wszyscy czekali i nie mogli się doczekać momentu zdjęcia kociołka z ognia. Panie kucharki od rana szykowały składniki do wielkiego kociołka:

- ziemniaki

- cebula

- buraczki

- marchewka

- kiełbasa

- boczek

Pan gospodarczy przygotował ognisko i upiekł pieczonki, na które wszyscy czekali. Była super pogoda, smaczne pieczonki i świetna zabawa.

• DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi  i zabawy. Dzieci, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.  W naszym przedszkolu dzieci od samego rana cieszyli się tym dniem! Podziwiali swój ubiór w różnokolorowe kropki, kropy i kropeczki. Przedszkolaki zapoznały się z krótkim opowiadaniem o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła    w siebie. Następnie dzieci wspólnie bawili się przy muzyce, tańczyli z chusteczką haftowaną   w kropki, wykonywali kropkowane prace plastyczne i ozdabiali teren przedszkola kredowymi, kolorowymi kropkami! To był wspaniały   i niezapomniany dzień!