• ROZWÓJ CZYTELNICTWA

• Informujemy, że przedszkole korzysta z dofinansowania z budżetu państwa na zakup książek będących nowościami wydawniczymi do placówek wychowania przedszkolnego oraz realizacji działań promujących czytelnictwo, zwane dalej "umową", w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2,0 na lata 2021 - 2025". Przedszkole pozyskało 3000 złotych dotacji, wkład własny wynosił 750 złotych.

• KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• I MIEJSCE

XIII REGIONALNY KONKURS  Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „KIDS SPEAK ENGLISH” POD PATRONATEM WÓJTA GMINY PORAJ ORAZ SAMORZĄDOWEGO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W PORAJU LEŚNE SKRZATY.

Dnia 6 czerwca 2022r. trzyosobowa reprezentacja z naszego przedszkola w składzie: Zofia Miklas, Sara Ujejska oraz Nina Żak wraz z nauczycielem języka angielskiego Panią Katarzyną Będkowską uczestniczyła w konkursie języka angielskiego. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego wśród przedszkolaków, rozwijanie umiejętności językowych oraz odkrywanie uzdolnień i możliwości dzieci. Dzieci brały udział w sytuacjach zabawowo-zadaniowych  o szerokiej tematyce: kolory, liczby, części ciała, rodzina, ubrania, dom i pokoje, jedzenie i picie, zwierzęta domowe, dzikie i na farmie, zabawki, pogoda, przymiotniki.  Dodatkowo każdy zespół zaprezentował się wokalnie w przygotowanej piosence. Nasze dzieci zaprezentowały scenkę szkolną    w piosence pt.: „Rainbow colors”.  Poziom wśród przedszkolaków był bardzo wysoki. Wszystkie dzieci radziły sobie znakomicie, a podejmowane przez nie zadania sprawiały im dużo radości. Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i zdobyli zasłużone I miejsce. Za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.