• SPOTKANIE- ,,W KRAINIE DŹWIĘKÓW- GITARA KLASYCZNA I AKUSTYCZNA"

• Przedszkolaki z grupy ,,Motylków'' i ,,Żabek" uczestniczyły w spotkaniu prowadzonym przez Panią Agnieszkę Grabowską- Mamę Natalki z grupy ,,Motylków"', która opowiedziała dzieciom o swojej pasji jaką jest gra na gitarze. Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć oraz poznać budowę i dźwięki gitary klasycznej i akustycznej. Razem z Gościem miały możliwość nastrojenia gitary i spróbowania gry na instrumencie. Mama Natalki zaprezentowała utwór muzyczny, a przedszkolaki przy akompaniamencie gitary zaśpiewały utwór ,,Maszeruje wiosna". Na zakończenie spotkania Przedszkolaki podziękowały za przybycie i zaprosiły naszego Gościa do pamiątkowego zdjęcia. SERDECZNIE DZIEKUJEMY za wprowadzenie nas w piękne gitarowe dzwięki i miłe spotkanie!!!

• SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

• Z wizytą do przedszkola przybyła Pani Joanna Wieczorek- Babcia Frania z grupy ,,Motylków",która na co dzień pracuje jako pielęgniarka i położna.Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Pielęgniarka przypomniała dzieciom jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia .Opowiadając o swoich obowiązkach demonstrowała różne akcesoria, takie jak: różne rodzaje strzykawek, zestaw do kroplówek, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz, czepek pielęgniarski, maseczka do twarzy stosowana podczas operacji, nowoczesny termometr do pomiaru temperatury ciała i wiele innych. Dużą atrakcją była możliwość noszenia opatrunków wykonanych przez Panią Pielęgniarkę.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały od Gościa niespodzianki m.in.: piękne naklejki – DZIELNY PACJENT. Wizyta Pani Pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.Serdecznie dziękujemy Babci Frania za przybycie, pięknie spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

• SPOTKANIE - SPECJALISTA BHP

• Pięciolatki z grupy ,,Motylków" i ,,Żabek" miały przyjemność spotkać się z Mamą Laurki z grupy ,,Motylków" Panią Karoliną Siurdą, która w ramach realizowanej w przedszkolu innowacji pedagogicznej dotyczącej preorientacji zawodowej opowiedzieła o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały prelekcji o bezpieczeństwie w pracy, domu i przedszkolu oraz obejrzały przyniesione przez naszego Gościa rekwizyty. Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek związanych z BHP!!!

• DZIEŃ FLAGI NARODOWEJ

• 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat. Uroczystość Dnia Flagi Narodowej, to okazja, aby rozbudzić i utrwalić w dzieciach poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli. Przedszkolaki w czasie uroczystości miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi śpiewając dumnie :

Biel i czerwień – dwa kolory, które każdy Polak zna.To nasz symbol narodowy, co od lat niezmiennie trwa.Czasem godło ją ozdabia, czasem orła na niej brak.To jest właśnie polska flaga, patriotyzmu piękny znak!

Dzień ten był dla przedszkolaków piękną lekcją patryiotyzmu.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ! Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Dzieci podczas uroczystości z okazji Dnia Ziemi dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę np. poprzez segregację śmieci, a także ich recykling. Przedszkolaki w zielonych strojach wspolnie śpiewały ekologiczne utwory i utrwalały zasady dbania o przyrodę. Wszystkie przedszkolaki na zakończenie uroczystości otrzymały ekologiczne kolorowanki. Mamy nadzieję, że każdy Przedszkolak będzie przestrzegał zasad dbania o Planetę Ziemię i zapamięta myśl przewodnią: ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!