• MAM TALENT

• W piątek 24.03.2023r. o godzinie 11:30 odbyły się gminne eliminacje do POWIATOWEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO "MAM TALENT" IM. HENRYKA GMITRA. Nasze przedszkole reprezentowała Amelia Zawrzykraj z Grupy I "Słoneczka". W kategorii Przedszkola zdobyła I miejsce tym samym otrzymała nominację do koncertu finałowego z całego Powiatu myszkowskiego. Gratulujemy sukcesu!

• Z KICIĄ KOCIĄ MALUCHY ZMIENIAJA SIĘ W ZUCHY

• KAŻDE DZIECKO O TYM WIE, CHCESZ BYĆ ZDROWY RUSZAJ SIĘ!

Dnia 22. marca 2023 r. zostały zorganizowane w ramach projektu „ Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” zajęcia sportowe przeprowadzone przez trenera UKS Myszków Bartosza Hadrycha. Nasz gość opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, zaprezentował stroje piłkarskie, sprzęt sportowy, rekwizyty trenerskie. Przeprowadził dzieciom prawdziwą piłkarską rozgrzewkę, a potem drużynowe zawody sportowe. Chłopcy zagrali również mecz piłkarski. Strefa kibica radośnie im dopingowała.

• BEZPIECZNY INTERNET

• W dniach 13-17.03.2023r. wszystkie grupy przedszkolne obchodziły TYDZIEŃ  Z BEZPIECZNYM INTERNETEM. W tym czasie zostały zorganizowane w placówce przez koordynatora akcji - Katarzynę Będkowską oraz wychowawców grup zajęcia edukacyjne, zabawy dla dzieci. Rozmawialiśmy o tym, co to jest Internet, stworzyliśmy sieć komputerową z włóczki,  nazywaliśmy urządzenia ekranowe, omawialiśmy zagrożenia  w sieci.  W trakcie spotkania czytelniczego z Panią bibliotekarką  - Edytą Polak została dzieciom przeczytana bajka terapeutyczna pt: W komputerowym świecie”.  Zwróciliśmy dzieciom wówczas uwagę na konsekwencje zbyt długiego grania w gry komputerowe oraz zachęcaliśmy do alternatywnych form spędzania wolnego czasu aniżeli przed komputerem.  Dla Rodziców została przygotowana w korytarzu przedszkola gazetka informacyjne  nt. Higieny cyfrowej.  Rodzice również zostali włączeni w omawiane zagadnienie. Ustalili ze swoimi dziećmi domowe zasady ekranowe.  Na zakończenie  każda z grup przygotowała plakat nt. wykorzystania Internetu, które można obejrzeć na korytarzu przedszkola. Przedszkole za propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych uzyskało certyfikat.

• AKCJA ,,GÓRA GROSZA"

• W dniach 02.11.2022-28.02.2023 w ramach akcji społecznej ,,Góra Grosza" odbyła się zbiórka pieniędzy. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w domu rodzinnym. Podopieczni naszego przedszkola wraz z Rodzicami nie pozostali obojętni i chętnie przyłączyli się do akcji. ,,Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie". Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich zebranych pieniędzy na przestrzeni całego czasu zbiórki. Zebraliśmy kwotę 189 złotych 15 groszy, która w całości zasili Towarzystwo Nasz Dom. Udział w akcji pozwolił pokazać dzieciom, że oddając jeden grosz można zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci  w trudnej sytuacji życiowej. Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom!

• Ogólnopolska Akcja "Pocztówkowy zawrót głowy"

• Nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji wymiany pocztówkowej "Pocztówkowy zawrót głowy".    W projekcie ,,Pocztówkowy zawrót głowy" brały udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Rodzice także byli zaangażowani-dostarczyli do placówki dużą ilość pocztówek i znaczków.Celem akcji było m.in. nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek, promowanie własnego regionu i placówki oraz poznanie innych miejscowości. Dzięki otrzymaniu pocztówek z innych regionów dzieci ponały różne zakątki naszego kraju. Wychowankowie zostali zapoznani z zawodem listonosza oraz zadaniami urzędu pocztowego. Nauczyciele wraz z dziećmi adresowali i naklejali znaczki, co sprawiło wiele radości. Nasze przedszkole otrzymało certyfikat za aktywny udział w wymianie pocztówkowej.