• DYŻUR WAKACYJNY 2024

• Zapisy na dyżur wakacyjny odbędą się w dniach 8.04.2024 - 26.04.2024r. W miesiącu maju zostaną podane przedszkola, w których będą pełnione dyżury.

Bardzo prosimy o wnikliwe przeanalizowanie swoich potrzeb w celu zapisania dziecka. Deklaracje składane będą w macierzystej placówce.

• BAL KARNAWAŁOWY

• Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka. 25 stycznia 2024r. w takiej atmosferze przedszkolaki bawiły się podczas BALU KARNAWAŁOWEGO. Dzieci z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach, konkursach oraz licznych atrakacjach przygotowanych z tej okazji.

Bal dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca i z zaangażowaniem brały udział w najróżniejszych zabawach.

• UROCZYSTOŚĆ ,,DNIA BABCI I DZIADKA"

• W kalendarzu są dwie daty szczególnie ważne dla wnucząt, to 21 stycznia „Dzień Babci” i 22 stycznia „Dzień Dziadka”. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup zaprosiły zacnych Gości do placówki na specjalnie przygotowane występy artystyczne oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, a grupy 5-latków Jasełka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Bardzo miłym akcentem spotkań było wręczenie zaproszonym Gościom upominków ,,pełnych miłości".

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Były one okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami i bliższego poznania się.

Serdecznie dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie i składamy najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia i wielu radosnych chwil spędzonych z wnuczętami.

• EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI

• Nasze Przedszkole otrzymało EUROPEJSKĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI. Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwining placówkom działającym w partnerstwach, które zdobyły Krajową Odznakę Jakości i są uznawane za wybitne z europejskiego punktu widzenia. Celem przyznawania Europejskiej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i placówki,których działania w ramach projektu eTwining reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla wychowanków to większa motywacja do prowadzenia różnorakich działań, a dla przedszkla - publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Kryteria przyznawania Odznaki Jakości

Projekt zgłoszony do Odznaki Jakości musi odznaczać się wysokim poziomem w następujących aspektach:

trwałość,

wykorzystanie w projekcie technologii ICT,

rezultaty i korzyści,

integracja międzyprzedmiotowa,

wymiar europejski,

innowacja/kreatywność,

ogólna jakość.

• UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA KRAJOWEGO CERTYFIKATU PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

• W dniu 15 grudnia 2023 roku w auli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala wręczenia Krajowego Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie. Krajowy Certyfikat odebrały: Pani Dyrektor Teresa Bednarska oraz Pani Katarzyna Osiewacz - koordynator programu. Wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer pogratulowała laureatom otrzymania wyróżnienia. Zwróciła również uwagę, że zdrowe nawyki, które można wykształcić u dzieci oraz działania w zakresie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej są bardzo istotne dla rozwoju zdrowego społeczeństwa. Wieloletnia praca w dziedzinie promocji i profilaktyki zdrowia została doceniona przez Centralną Kapitułę Krajowego Certyfikatu. Przyznany Certyfikat jest potwierdzeniem, że nasze przedszkola pracuje zgodnie z modelem przedszkola promującego zdrowie. Gratulujemy i dziękujemy całej społeczności przedszkolnej. Nasza praca nadal będzie kierunkowana na działania i krzewienie zdrowych zachowań.

• ZIMOWE SPOTKANIA PRZY CHOINCE

• ​​​​​​Styczeń to miesiąc spotkań Noworocznych. Grupa ,,Jagódki" i ,,Muchomorki" zaprosiły do przedszkola swoich Rodziców na bajkowe przedstawienia.  Dzieci bawiły się i tańczyły przy zimowych piosenkach. Złożyły wszystkim zaproszonym gościom Noworoczne życzenia: dużo zdrowia, radości oraz pomyślności w 2024 roku!

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY - MOGĘ SAM - DOŚWIADCZAM, POZNAJĘ, ROZUMIEM, ZAPAMIĘTUJĘ

• Przedszkolaki z grup ,,Pszczółki" i ,,Jabłuszka" biorą udział w projekcie edukacyjnym ,,Mogę sam-doświadczam, eksperymentuję, poznaję, rozumiem,zapamiętuję". Podczas trwania pierwszego etapu projektu dzieci wykonały wiele kreatywnych i uczących empatii zadań. Poprzez realizowane czynnosci rozwijały swoją kreatywność, pracowitość, zaangażowanie, a poprzez praktyczne działania łatwiej mogły poznać otaczający je świat. Działania zrealizowane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,, Mogę sam - doświadczam, eksperymentuję, poznaje, rozumiem, zapamiętuję" to:- ,,Z miłości do zwierząt" dokarmianie ptaków;- ,, W świecie przysmaków" - Jesiene zajęcia kulinarne, podczas których dzieci wykonywały sałatkę owocową;- ,,Dobry gest dla innych" - zbiórka karmy dla zwierząt w schronisku w Zawierciu ;-,,Ludzik z darów jesieni" - kreatywna praca z wykorzystaniem jesiennych liści-,,Doświadczam, eksperymentuję " eksperymenty z wykorzystaniem kolorowych cukierków, octu oraz sody;- ,, Zakodowany jesienny obraz"- odkodowanie obrazka, zadanie dodatkowe w projekcie. Wszystkie dzieci były bardzo zaciekawione każdym zadaniem i z pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w pierwszym etapie projektu.