• JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

• 20-22 grudnia 2023 roku w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu 5-latków z grupy ,,Motylków'' i ,,Żabek". Dzieci w strojach Maryi, Świętego Józefa, pastuszków, królów i aniołów w przejmujący sposób opowiedziały historię Bożego Narodzenia. Celem wystąpienia było wprowadzenie wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości z Narodzenia Pana. Podczas występu Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności: wokalne, recytatorskie i taneczne. Nie zabrakło również pięknych polskich kolęd, pastorałek i tańca aniołów.

Gwiazda Betlejemska już na niebie wschodzi,

Niechaj się Wam wszystkim jak najlepiej powodzi.

Szczęście niech Wam służy o każdej godzinie

I to co najlepsze niech Was nie ominie!

Niech przy zapachu strojnej choinki,

Upłyną piękne chwile polskiej wigilii

Ze wspólnie śpiewaną kolędą,

Gośćmi przy stole,

W pełnym Miłości rodzinnym kole!

• SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

• 6 grudnia w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,magiczny świat Świętego Mikołaja ”. Przedszkolaki wyglądały jak mali pomocnicy Mikołaja- wszystkie dzieci ubrane były na czerwono i ,,mikołajkowo”. Dzieci uśmiechnięte i bardzo podekscytowane dźwiękiem dzwoneczka i śmiechu „ HO,HO,HO” z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja. Na powitanie przygotowały piosenki i wierszyki . Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

• SPOTKANIE Z PANEM GÓRNIKIEM

• Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika w grupie ,,Motylków' i ,,Żabek" gościliśmy Pana Andrzeja Kotuleckiego - emerytowanego górnika i dziennikarza. Nasz zacny gość opowiedział dzieciom o pracy w kopalni, sposobie wydobycia węgla oraz omówił galowy strój górnika.Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki z pióropuszem - górniczego czako. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę. Na zakończenie Przedszkolaki bardzo serdecznie podziękowały za przybycie- wręczyły drobny upominek i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

• UROCZYSTOŚĆ ,,PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA"

• Na początku grudnia w grupach ,,Jabłuszek", ,,Pszczółek", ,,Krasnoludków" i ,,Słoneczek" odbyła się UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania.

Gratulujemy naszym wspaniałym PRZEDSZKOLAKOM!

• SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK

• W dniu 29.11.2023r. grupy ,,Motylki" i ,,Żabki" gościły Panią Leśnik Katarzynę Guzik z Nadleśnictwa Złoty Potok. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody oraz pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na pewno pozostaną w pamięci dzieci, jednocześnie nauczą przedszkolaków odpowiedzialności za swoje postępowanie. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań.Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym. Na koniec zajęć warsztatowych wykonano ,,las w szkle", który będzie nam przypominał o pięknej przyrodzie. Serdecznie dziękujemy Pani Leśnik za interesującą prelekcje -wspaniałe okazy przyrodnicze, ciekawostki i historie o leśnym życiu.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji w dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, białe, żółte, różowe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji - brały udział w misiowych konkurencjach. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów.Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

• XVII OLIMPIDADA SPORTOWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

• Wdniu 23 listopada 2023r. w naszym przedszkolu odbyła się XVII OLIMPIADA SPORTOWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW. Młodzi zawodnicy rywalizowałi dzielnie w konkurencjach sportowych. Oto rezultaty: Pierwsze miejsce – Przedszkole nr 5 im. Marii Konopnickiej w Myszkowie. Drugie miejsce na podium - Przedszkole nr 4, trzecie miejsce - Przedszkole nr 2. Serdecznie gratulujemy wszystkim sportowcom!