• WITAJ WIOSNO!

• Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Pożegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Podczas uroczystości dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami, piosenkami i tańcem. Dzieci tęsknią za słońcem,chcą się cieszyć i bawić w jego ciepłych promieniach.Chcą jak najprędzej zrzucić ciepłą kurtkę i rękawiczki. Dlatego Marzannę z Przedszkola wyprowadził tłum przedszkolaków, który przemaszerował barwnym korowodem, aby obwieścić mieszkańcom Myszkowa, ze wiosna jest już razem z nami. W ten sposób dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

• SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK

14 marca dzieci z grupy ,,Żabek" i ,,Motylków" za sprawą Pani Dietetyk Natalii Kołodziejczyk- Jagoda wyruszyły w podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Pani Dietetyk opowiedziała przedszkolakom między innymi kim jest dietetyk i czym się zajmuje, jakie produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania!!!

• EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

• 6 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w grach logopedycznych oraz samodzielnie wykonały dmuchane koguciki.

• Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

4 marca dzieci z grupy: ,,Jagódki" i ,,Muchomorki" odwiedziły Szkołę Podstawową nr 3 w Myszkowie. Podczas wizyty uczestniczyły w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej oraz wzięły udział w zajęciach edukacyjnych o kosmosie. Historia o ,,Czerwonym Kapturku" przygotowana przez starszych kolegów, po raz kolejny utwierdziła nas jak ważna jest higiena i zdrowy styl życia. Na zakończenie wizyty przygotowano słodki poczęstunek.

• SPOTKANIE Z PANIĄ FARMACEUTKĄ

• W dniu 29.02.2024 r., w ramach preorientacji zawodowej i propagowania zdrowego stylu życia, w grupie „Motylków” odbyło się spotkanie z Farmaceutą – Panią Moniką Czyż- Mamą Mariki z grupy ,,Motylków". Pani farmaceutka przybliżyła przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreśliła, że leki można przyjmować tylko pod opieką dorosłych. Interesującym doświadczeniem było wykonywanie maści recepturowej. Dzieci z pomocą Pani farmaceutki, z wielkim zaangażowaniem ucierały w moździerzu składniki potrzebne do jej zrobienia. Po wykonaniu maści, Pani farmaceutka przełożyła ją do pudełeczek, a następnie opisała jej zawartość. Tak starannie przygotowaną maścią przedszkolaki mogły posmarować swoje dłonie. Wykonały także eksperyment z  użyciem mąki ziemniaczanej i wody. Na zakończenie spotkania Przedszkolaki otrzymały od naszego Gościa upominki w postaci witaminizowanych lizaków i naklejek. W ramach wdzięczności, za bardzo interesujące i pełne atrakcji zajęcia edukacyjne, przedszkolaki wręczyły Pani farmaceutce podziękowanie oraz wykonały grupowe zdjęcie, aby upamiętnić to szczególne wydarzenie w życiu naszej grupy.

• DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

• 28.02.2024r. w naszym przedszkolu odbył się ,,Dzień Otwarty". Do przedszkola przybyły dzieci wraz z rodzicami, które od 1 września będą prawdziwymi przedszkolakami. Dla miłych gości przewidziano wiele atrakcji. Było mnóstwo radości i uśmiechu, a na zakończenie niespodzianka. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości był to przyjemnie spędzony czas. Do miłego zobaczenia!

• SPOTKANIE EDUKACYJNE Z AUTOREM KSIĄŻECZEK DLA DZIECI O ZDROWYM STYLU ŻYCIA

• 27.02.2024r. dzieci z grup 5 i 6 latków wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym z Panem Michałem Filipiakiem autorem książeczek o przygodach Redaktora Marchewki.Celem spotkania było zarażanie dzieci miłością do zdrowego trybu życia, zaciekawienie ich tenisem, a także przedstawienie uniwersalnych wartości związanych z uprawianiem sportu. Dzieci poznały m.in. budowę rakiety tenisowej, zapoznały się z bohaterami książeczek oraz wzięły udział w dyskusji na temat roli sportu i zdrowego stylu życia. Spotkanie dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń. Dziękujemy UKS „LUKA Tenis Myszków” za zorganizowanie spotkania i współpracę.