• ,,DZIEŃ CHŁOPAKA"

• W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

W piątek 29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę! W każdej grupie przedszkolnej dziewczynki wraz z nauczycielami odśpiewały uroczyste “Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia! Nie zabrakło również drobnych upominków. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

• WYJAZD NA REWIĘ NA LODZIE ,,PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA''

• 28 września dzieci z naszego przedszkola obejrzały niezwykłe przedstawienie. To niesamowite widowisko przedszkolaki podziwiały na lodowisku Areny Gliwice. Podczas muzycznego spektaklu zostaliśmy przeniesieni w świat niezwykłych przygód Sindbada, opartych na motywach baśni Bolesława Leśmiana pt. „Przygody Sindbada Żeglarza”. Efekty dźwiękowe, świetlne, scenografia, kostiumy i oczywiście popisy akrobatyczne aktorów zachwyciły wszystkich.  Widowiskowe przedstawienie sprawiło, że wszyscy mogli choć na chwilę przenieść się w tajemniczy i czarodziejski baśniowy świat.

• WARSZTATY KULINARNE

W grupie ,,Motylków" odbyły się warsztaty kulinarne. Gośćmi warsztatów byli: Pani Anita Garncarz – Mama Danielki z grupy ,,Motylków" oraz Pan Krzysztof Kotliński- kucharz, który na co dzień pracuje w resteuracji ,,Przystań Leśniów" i jest Tatą naszego wychowanka z grupy ,,Muchomorków". Dzieci zapoznały się z charakterem pracy Kucharza, oglądały niezbędne akcesoria potrzebne w pracy kucharskiej jak również wykonały eksperyment kulinarny. Poznały także ciekawostki dotyczące wartości odżywczych owoców. Pod okiem ,,Szefa Kuchni" wykonały zdrowe przekąski – owocowe szaszłyki pełne witamin. Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości- smakowita degustacja własnoręcznie przygotowanej przekąski była zwieńczeniem kulinarnej przygody. Mamy nadzieję, że udział w warsztatach kulinarnych pozwoli dzieciom rozwinąć zainteresowania kulinarne, nauczy organizacji swoich działań- odpowiedniego planowania, zdrowego odżywiania oraz zachowania higieny podczas przyrządzania posiłków. Zdobyte umiejętności dzieci będą mogły wykorzystać w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za wspaniałe warsztaty- pełne radości i pozytywnej energii!!!

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• W dniu 21 września dzieci z naszego Przedszkola już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszej placówki partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.

Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.

Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie dzieciom udało się zebrać worki pełne śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników.

Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o przyrodę!!!

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Z okazji DNIA PRZEDSZKOLAKA dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych spotkały się w sali gimnastycznej przedszkola na oficjalnych obchodach swojego święta. Pani Dyrektor rozpoczęła obchody tego wyjątkowego dnia, składając najserdeczniejsze życzenia WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM. Dzieci z dumą i radością zaśpiewały tegoroczny Hymn Przedszkolaków. Przez cały dzień celebrowano to wyjątkowe święto-na wszystkie dzieci czekało mnóstwo atrakcji, wesoła muzyka, tańce i śpiew oraz słodka niespodzianka.

Wszystkim Przedszkolakom składamy najserdeczniejsze życzenia!!!

• DZIEŃ KROPKI

• "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Przedszkolaki tego dnia przyszły ubrane w kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęto od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały historii o małej dziewczynce-Vashti, która dzięki malutkiej kropce i Pani nauczycielce plastyki poznała oraz przede wszystkim uwierzyła w swój talent. Przedszkolaki obejrzały krótki filmik o tytułowej "Kropce".Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką - dzieci rysowały swoje "dzieła", ozdabiały kropkę, układały "kropkowe" wzory, mogły także wykonać zdjęcie w "kropkowej" foto budce. Przedszkolaki bardzo chętnie            i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

• ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

• Corocznie we wrześniu w naszym przedszkolu odbywa się Święto Pieczonego Ziemniaka.

Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy w której bohaterem jest... ziemniak.

13.09.2023r. Przedszkolaki szybkim krokiem zmierzały na plac przedszkolny, żeby zobaczyć przygotowania jak powstaje pyszne ziemniaczane danie - PIECZONKI.

Ziemniak był głównym bohaterem dnia i towarzyszył w zabawach i konkursach. Dzieci doskonale wiedziały, jakie potrawy robi się z ziemniaków i ochoczo je wymieniały. Uwieńczeniem zabaw była wspolna degustacja pieczonek na świeżym powietrzu.Wszystkim bardzo smakowała ta oryginalna potrawa.

Dziękujemy Paniom Kucharkom oraz Panu Zdzisławowi za przygotowanie wyśmienitych pieczonych ziemniaków.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten piękny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.