• Uroczysty apel w okazji Święta Niepodległości 11 listopada

• Dnia 10 listopada w Naszym Przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był to wyraz szacunku dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę. Wspólnie zgromadziliśmy się na dużej sali, odśpiewaliśmy Hymn Polski, wysłuchaliśmy pięknych utworów o Polsce oraz recytowaliśmy wiersze. Przedszkolaki prezentowały się bardzo uroczyście w galowych strojach oraz specjalnie przygotowanych na ten dzień kotylionach. Dzieci z grupy ,,Muchomorków" i ,,Jagódek" udały się także pod pomnik Poległym za Ziemię Myszkowską.

• Spotkanie z Panem Policjantem - prelekcja na temat bezpieczeństwa

• W dniu 8 listopada przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji na temat bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie m.in: jakie są podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa na drodze do i z przedszkola. Przedszkolaki chętnie uczestniczyly w spotkaniu, odpowiadając na pytania zadawane przez Pana Policjanta, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami oraz udzielając się w zadaniach przygotowanych przez prowadzącego spotkanie. Główną atrakcją spotkania była maskotka śląskiej policji- pies Sznupek, która wywołała uśmiech na twarzach przedszkolaków. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wykonali z Panami Policjantami i ogromnym pluszakiem pamiątkowe zdjęcia.

• ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW ZE SCHRONISKA

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,MOGĘ SAM" w naszym przedszkolu trwała zbiórka karmy dla psów oraz kotów. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji . Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk! Karma została przekazana do Schroniska w Zawierciu.