• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACJI PROZDROWOTNEJ,,ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

• Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim jesienno- zimowym projekcie edukacji prozdrowotnej ,,Zdrowo jem, więcej wiem”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Pierwszej Damy,Agaty Kornhauser-Duda. Celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów szkodzących zdrowiu. Dzieci miały okazję stworzyć swoje gry planszowe, poznały elementy Piramidy Zdrowego Żywienia. Wykonywały ciekawe prace plastyczne oraz poznawały teksty J. Brzechwy ,,Na straganie” oraz ,,Pomidor”, na podstawie których zostało wystawione przedstawienie edukacyjne w wykonaniu przedszkolaków.

• #LEKCJA HIGIENY#WIRUSOOCHRONA

• DZIECI Z GRUPY "KRASNOLUDKI" UCZESTNICZYŁY W ZAJĘCIACH 'LEKCJI HIGIENY" W RAMACH WOJEWÓDZKIEJ AKCJI INFORMACYJNO-EDUKACYJNEJ -"WIRUSOOCHRONA". ZAJĘCIA DOTYCZYŁY PROMOCJI PODSTAWOWYCH ZASAD HIGIENY OSOBISTEJ WŚRÓD DZIECI- PRAWIDŁOWEGO MYCIA RĄK W CELU ZAPOBIEGANIA CHOROBOM ZAKAŹNYM PRZENOSZONYM DROGĄ KROPELKOWĄ.

• ROZWÓJ CZYTELNICTWA

• Informujemy, że przedszkole korzysta z dofinansowania z budżetu państwa na zakup książek będących nowościami wydawniczymi do placówek wychowania przedszkolnego oraz realizacji działań promujących czytelnictwo, zwane dalej "umową", w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2,0 na lata 2021 - 2025". Przedszkole pozyskało 3000 złotych dotacji, wkład własny wynosił 750 złotych.

• WYNIKI KONKURSU „MIŚ Z SUROWCÓW WTÓRNYCH”

• 25 listopada w naszym przedszkolu obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Niedźwiadek to najlepszy przyjaciel dzieci i ich ulubiona przytulanka podczas popołudniowego odpoczynku. W Przedszkolu nr 5 w Myszkowie Dzień Pluszowego Misia stał się okazją do zorganizowania wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastyczno-technicznego pn. „Miś z surowców wtórnych”, w którym udział był dobrowolny. Celem inicjatywy miało być m.in. rozbudzenie zainteresowań ekologicznych dzieci, rozwijanie ich zdolności manualnych, pobudzenie ich fantazji i kreatywności, a wszystko to przy wspólnej pracy z rodzicami, której efektem było wykonanie ekologicznego misia z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Zgłoszonych prac konkursowych było 49. Wszystkie przyniesione prace były bardzo ciekawe i różnorodne i ciężko było wyłonić zwycięzców. Jednak jury w składzie wszystkich pracowników naszego przedszkola stanęło na wysokości zadania i podjęło decyzję. I miejsce – Ignacy Stelmach (grupa Żabki), II miejsce – Igor Miklas (grupa Motylki) i Zuzanna Wieczorek (grupa Słoneczka), III miejsce – Amelka Janikowska (grupa Krasnoludki) i Szymon Grzywna (grupa Słoneczka) oraz wyróżnienia – Filip Sikorski (grupa Muchomorki), Kaja Kapkowska (grupa Jagódki), Blanka Bednarska (grupa Pszczółki).

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami i dyplomami. Konkursowe misie można podziwiać w naszej przedszkolnej galerii. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie

Organizatorzy: Katarzyna Będkowska Agnieszka Opałka Iga Tomzik

• WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI"

• KATEGORIA WIEKOWA 3-4 LATKI

I MIEJSCE -WERONIKA WRZASK (GRUPA ,,MOTYLKI")

II MIEJSCE -FRANCISZEK TOMZIK (GRUPA ,,MOTYLKI")

III MIEJSCE-MARIA SKORUPA (GRUPA ,,ŻABKI'')

KATEGORIA WIEKOWA 5-6 LATKI

I MIEJSCE - HELENA DZIUK (GRUPA ,,SŁONECZKA")

II MIEJSCE -JAGNA WILK (GRUPA ,,KRASNOLUDKI")

III MIEJSCE -WIKTORIA MUSIALK (GRUPA ,,MUCHOMORKI")

WYRÓŻNIENIA:

ALICJA BALCEROWSKA (GRUPA ,,PSZCZÓŁKI"), JAN HAJDUCKI (GRUPA ,,JABŁUSZKA"), KACPER SAŁAJ (GRUPA ,,MOTYLKI"), MICHALINA GĘSIKOWSKA (GRUPA ,,ŻABKI"), ANTONINA KOTYL (GRUPA ,,JAGÓDKI"), GABRIELA POL (GRUPA ,,MUCHOMORKI"), PIOTR GIL (GRUPA ,,SŁONECZKA"), ALICJA ZAMORA (GRUPA ,,KRASNOLUDKI").

GRATULUJEMY SERDECZNIE!!!

• KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• I MIEJSCE

XIII REGIONALNY KONKURS  Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „KIDS SPEAK ENGLISH” POD PATRONATEM WÓJTA GMINY PORAJ ORAZ SAMORZĄDOWEGO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W PORAJU LEŚNE SKRZATY.

Dnia 6 czerwca 2022r. trzyosobowa reprezentacja z naszego przedszkola w składzie: Zofia Miklas, Sara Ujejska oraz Nina Żak wraz z nauczycielem języka angielskiego Panią Katarzyną Będkowską uczestniczyła w konkursie języka angielskiego. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego wśród przedszkolaków, rozwijanie umiejętności językowych oraz odkrywanie uzdolnień i możliwości dzieci. Dzieci brały udział w sytuacjach zabawowo-zadaniowych  o szerokiej tematyce: kolory, liczby, części ciała, rodzina, ubrania, dom i pokoje, jedzenie i picie, zwierzęta domowe, dzikie i na farmie, zabawki, pogoda, przymiotniki.  Dodatkowo każdy zespół zaprezentował się wokalnie w przygotowanej piosence. Nasze dzieci zaprezentowały scenkę szkolną    w piosence pt.: „Rainbow colors”.  Poziom wśród przedszkolaków był bardzo wysoki. Wszystkie dzieci radziły sobie znakomicie, a podejmowane przez nie zadania sprawiały im dużo radości. Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i zdobyli zasłużone I miejsce. Za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.